Pár typů na výlet

24. září 2011 | 22.56 | | autor: mistr-bucket

Tak nám v pátek 23.9. 2011 začal podzim a slunečních dnů nám už moc nezbývá. Proto se  polovina týmu Mistra Bucketa rozhodla jednu slunečnou sobotu využít k výletu. Její kroky vedly nejdříve do obce Svatý Jan pod Skalou, která se nachází v krásné přírodě národní rezervace  v okolí Karlštejna. Dostane se do ní po dálnici z Prahy směrem na Beroun. Obec je známá především jeskyní poustevníka Ivana, do které se jde přes kostel.

svatyjan1 foto25  foto15

Tady cesta, ale nekončila. Pokračovalo se dále a to na hrad Točník . Přinášíme pár mobilních příspěvků:2

4

5

1

3 Pohled z oken Točníku

Na Točníku se akorát konal historický den s ukázkami historického šermu a tance. Své místo tu měly i rozličné stánky, návštěvníky oblíbený byl především stánek s medovinou :o) A co by to byl za hrad bez příkopu s dravou šelmou? Na točníku najdete velkého huňatého medvěda.

A protože bylo krásně teplo a nám se nechtělo ještě domů, zpáteční cestu jsme podnikli přes Příbram. Opět bez jediného tušení jsme narazili na akci a to na  Příbramskou svatohorskou šalmaj , takže nás čekalo další nakukování do stánků a na vystavené zboží prodejců.

6

7

Výlet se 100% zdařil a pokud nebudete vědět kam se příště vydat na výlet . Všechny tři místa vřele doporučuji k návštěvě. Na své si přijde jak milovník přírody a turistiky tak i historie nebo i člověk, kterému se jen prostě nechce být v sobotu doma :o) 

(zdroj fotografii ze Svatého Jana pod skalou: http://www.svatyjan.cz/)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pár typů na výlet saša 19. 05. 2012 - 20:13