Časopis IANSA

24. duben 2011 | 22.17 | | autor: mistr-bucket

ČASOPIS IANSA - INTERDISCIPLINARIA ARCHAEOLOGICA - NATURAL SCIENCES IN ARCHAEOLOGY

Nově czniklý časopis IANSA, který vydává Archeologické centrum Olomouc ve spolupráci s Univerzitou PAlackého Olomouc, Jihočeskou univerzito v Českých Budějovicích a Národním památkovým ústavem.

Časopis, který bude mít tradiční tištěnou, ale i moderní webovou formu, reprezentovanou právě spuštěnou stránkou s prvním dvojčíslím časopisu na adresewww.iansa.eu, je zaměřena na oblast průniku přírodovědných a dalších disciplín s archeologií s důrazem na bioarcheologii (archeobotanika, archeozoologie, archeogenetika a antropologie), geoarchelogii a archeometriku, včetně aplikace dalších moderních metod v archeologii.

V časopise budou prezentovány studie, které přírodovědnými nebo jinými metodami řeší archeologické otázky. Svůj prostor zde naleznou také příbuzní historické obory, předevšm ty, které spolupracují s jinými zejména přírodovědnými vědam nebo samostatnou archeologí.

Jedná se o ryze vědecké periodikum a jediným publikačním jazykem je angličtina. Ambicí časopisu je prosadit se jako kvalitní odborné periodikum a v dohlední době zařdat o přidělení ipaktu.

Časopis bude vycházet dvakrát ročně.

Internetové stránky - www.iansa.eu/idex.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář